Kontakt 2018-10-16T11:14:30+00:00

Adress:

PPAM Solkraft
Ljung Tegelbruket 3
590 75 Ljungsbro

Tel: 013-39 20 40

E-post: info@ppam.se

Önskar du en offert på solceller?
Skicka in en förfrågan här

Behöver du hjälp med din befintliga anläggning?
Den enklaste vägen är att registrera ditt ärende online! Registrera här






Vi som jobbar på PPAM Solkraft

Andreas Molin

CEO, CTO PPAM.se Sweden AB (International)
andreas.molin@ppam.se
+46 (0)76-176 20 40

Elin Molin

VD PPAM Solkraft AB (Norden)
Industridoktorand i samarbete med Högskolan Dalarna.
elin.molin@ppam.se
+46 (0)70-567 66 31

Sarah Wallberg

Ekonomi
sarah.wallberg@ppam.se
+46 (0)76-176 20 41

Jonna Lilja

Administration
jonna.lilja@ppam.se
+46 (0)70-454 42 52

Mikael Forslund

Senior Projektledare
mikael.forslund@ppam.se
+46 (0)70-454 42 50

Muhammad Shazib

Projektchef / Inköpsansvarig
muhammad.shazib@ppam.se
+46 (0)76-176 20 51

Hamid Reza Amjadi

Projektledare
hamid@ppam.se
+46 (0)76-176 20 57

Johan Peura

Projektledare
johan.peura@ppam.se
+46 (0)76-176 20 43

Amanda Nordström

Marknadsansvarig
amanda.nordstrom@ppam.se
+46 (0)70-010 42 55

Christian Olsson

Försäljningschef
christian.olsson@ppam.se
+46 (0)76-176 20 55

Mathias Johansson

Key Account Manager
mathias.johansson@ppam.se
+46 (0)76-168 10 32

Kew Nordqvist

Teknisk säljare
kew.nordqvist@ppam.se
+46 (0)76-176 20 54

Miomir Orescanin

Teknisk säljare
miomir.orescanin@ppam.se
+46 (0)76 176 20 46

Magd Alsaegh

Teknisk säljare
magd.alsaegh@ppam.se
+46 (0)70-454 42 51

Johan Söderström

Teknisk säljare
johan.soderstrom@ppam.se
+46 (0)70-454  42 53

Jan Karlsson

Teknisk säljare
jan.karlsson@ppam.se
+46 (0)76-176 20 49

Oscar Ajaxon

Teknisk säljare
oscar.ajaxon@ppam.se
+46 (0)76-176 20 52

Göran Rådström

Teknisk säljare
goran.radstrom@ppam.se
+46 (0)70-454 42 54

Patrik Wiklund

Anbud- och ritningsspecialist
patrik.wiklund@ppam.se
+46 (0)76-176 20 45

Oskar Fjellström

Elektriker
oskar.fjellstrom@ppam.se
+46 (0)76-051 81 88

Mariusz Dalewski

Elektriker
mariusz.dalewski@ppam.se
+46 (0)76-176 20 53

Joakim Adolfsson

Elektriker
joakim.adolfsson@ppam.se
+46 (0)76-176 20 44

Ozren Misija

Elektriker
ozren.misija@ppam.se
+46 (0)76-176 20 42

Kenneth Alf

Elektriker/Lageransvarig
kenneth.alf@ppam.se
+46 (0)76-176 20 56

Justas Bulauskis

Elektriker
justas.bulauskis@ppam.se
+46 (0)76-308 11 34

Erik Persson

Arbetsledare
erik.persson@ppam.se
+46 (0)76-176 20 48

Mindaugas Pranckaitis

Arbetsledare
mindaugas@ppam.se
+46 (0)76-176 20 50

Mindaugas Svelnys

Teamledare
svelnys@ppam.se
+46 (0)76-176 20 47

Lauris Politiers

Teamleadare
+46 (0)73-901 22 85

Vygantas Virketis

Montör
+46 (0)72-301 69 86

Jonas Abartis

Montör
+46 (0)73-050 98 32

Raimonds Garkalns

Montör
+46 (0)76-108 24 01

Remijius Jonusas

Montör
+46 (0)76-177 50 54

Gerardas Mazionis

Gerardas Mazionis

Montör

Gediminas Motuzis

Montör

Aurimas Venskus

Montör

Våra återförsäljare

Solkraftdirekt

Solkraftdirekt Vintrosa

Liviu Voinea

Teknisk Säljare
liviu@solkraftdirekt.se
+46 (0)76-196 35 28

Linn

Solkraft Direkt

Solkraftdirekt.se

Eva

Solkraft Direkt

Solkraftdirekt.se

Solkraftdirekt Vintrosa

Johan Martinsson

Teknisk Säljare
johan@solkraftdirekt.se
+46 (0)76-000 06 62

Solensera

Solensera Stockholm

Linus Malmström

Teknisk Säljare
linus@solensera.se
+46 (0)76-007 97 12

Solensera Stockholm

Lucas McNabb

Teknisk Säljare
lucas@solensera.se
+46 (0)70-717 55 91

Mehdi Fander

Exclusive Agent for Middle East
mehdi.fander@ppam.se
+989128928903 | +46(0)736-73 30 30

Paneltaket Kungsbacka

Martin Johnsson

Teknisk Säljare
martin@paneltaket.se
+46 (0)70-555 20 98

Optima Resurs, Kolmården

Gunnar Sem

Teknisk Säljare
gunnar.sem@gmail.com
+46 (0)70-26 70 145

Solpaneler återförsäljare

Thomsell´s  Alingsås

Thore Holm

Teknisk Säljare
thore@ppam.se
+46 (0)72-556 52 02