Kontakt

Vad kan vi hjälpa dig med?
Hitta den du vill komma i kontakt med på PPAM Solkraft. Vi hjälper dig med allt från offert till frågor efter installation.

Adress:
PPAM Solkraft
Ljung Tegelbruket 3
585 75 Ljungsbro

Växel:
Telefon: 013-39 20 40
Öppettider: 08.00-17.00

Installation: 09.00-11.00 & 13.00-15.00. Det går även bra att skicka in dina frågor till installation@ppam.se

Support: support@ppam.se

Ekonomi: ekonomi@ppam.se

Önskar du en offert på solceller?
Skicka in en förfrågan här

Support

Behöver du hjälp med din befintliga anläggning?

Du skickar in ditt supportärende genom vårt formulär som du hittar här. 

Försäljning och marknad

Filip Engstrand Installationsledare

Filip Engstrand

Säljare / Projektledare

filip.engstrand@ppam.se

+46 (0)73-574 10 43

Fredrik Engstrans - Installationsledare - PPAM Solkraft

Fredrik Engstrand

Säljare / Projektledare

fredrik.engstrand@ppam.se

+46 (0)79-067 65 20

Micaela Petersson, Teknisk säljare

Micaela Petersson

Säljare / Projektledare

micaela.petersson@ppam.se

+46 (0)79 067 67 30

Tobias Jonander - Installationsledare - PPAM Solkraft

Tobias Jonander

Säljare / Projektledare

tobias.bjorkdahl@ppam.se

+46 (0)73-594 30 35

Ekonomi och administration

Camilla Blomstrand

Camilla Blomstrand

Ekonomiassistent

camilla.blomstrand@ppam.se

+46 (0)72 144 58 98

Malin Schwan, Administration

Malin Schwan

Administration

malin.schwan@ppam.se

+46 (0)76-721 21 90

Projekt

Hamid Reza Amjadi, projektledare

Hamid Reza Amjadi

Projektingenjör

hamid@ppam.se

+46 (0)76-176 20 57

Ingrid Brännlund - Ansvarig Stora projekt - PPAM Solkraft

Ingrid Brännlund

Projektchef

ingrid.brannlund@ppam.se

+46 (0)76 176 20 49

Installation

Markus Lindström

Markus Lindström

Installationsledare

markus.lindstrom@ppam.se

+46 (0)76-176 20 58

Elektriker

Joakim Adolfsson

Joakim Adolfsson

Elektriker

joakim.adolfsson@ppam.se

+46 (0)76-176 20 44

Justas Balauskis

Justas Bulauskis

Elektriker

justas.bulauskis@ppam.se

+46 (0)70-010 42 54

Ledningsgrupp

Installationschef Andreas Niaifar

Andreas Niaifar

Installationschef

andreas.niaifar@ppam.se

+46 (0)76-176 20 43

Muhammad Shazib

Projektchef / Inköpsansvarig

muhammad.shazib@ppam.se

+46 (0)76-176 20 51

Niklas Österberg, Marknadskommunikatör

Niklas Österberg

Försäljning och marknad

niklas.osterberg@ppam.se

+46 (0)76-176 20 54

Ledning

Andreas Molin

Andreas Molin

Grundare, Tecnicum

andreas.molin@ppam.se

+46 (0)76-176 20 40

Återförsäljare

Säljare solceller

Optima Resurs, Kolmården

Gunnar Sem

Teknisk Säljare

gunnar.sem@gmail.com

+46 (0)70-26 70 145