Kontakt

Vad kan vi hjälpa dig med?
Hitta den du vill komma i kontakt med på PPAM Solkraft. Vi hjälper dig med allt från offert till frågor efter installation.

Adress:
PPAM Solkraft
Ljung Tegelbruket 3
585 75 Ljungsbro

Växel:
Telefon: 013-39 20 40
Öppettider: 08.00-17.00

Installation: 09.00-11.00 & 13.00-15.00. Det går även bra att skicka in dina frågor till installation@ppam.se

Support: support@ppam.se

Önskar du en offert på solceller?
Skicka in en förfrågan här

Support

Behöver du hjälp med din befintliga anläggning?

Du skickar in ditt supportärende genom vårt formulär som du hittar här. 

Försäljning

Miomir Orescanin

Miomir Orescanin

Teknisk säljare

miomir.orescanin@ppam.se

+46 (0)76 176 20 46

Micaela Petersson, Teknisk säljare

Micaela Petersson

Teknisk säljare

micaela.petersson@ppam.se

+46 (0)79 067 67 30

Johan Söderström

Johan Söderström

Teknisk säljare

johan.soderstrom@ppam.se

+46 (0)70-454 42 53

Filip Engstrand Installationsledare

Filip Engstrand

Teknisk säljare

filip.engstrand@ppam.se

+46 (0)73-574 10 43

Ekonomi & Administration

Jonna Lilja

HR-ansvarig

jonna@ppam.se

+46 (0)70-454 42 52

Camilla Blomstrand

Camilla Blomstrand

Ekonomiassistent

camilla.blomstrand@ppam.se

+46 (0)72 144 58 98

Malin Schwan, Administration

Malin Schwan

Administration

malin.schwan@ppam.se

+46 (0)76-721 21 90

Emelie Axén, Administration

Emelie Axén

Administration

emelie@ppam.se

+46 (0)70 454 42 54

Projekt & Support

Hamid Reza Amjadi, projektledare

Hamid Reza Amjadi

Projektingenjör

hamid@ppam.se

+46 (0)76-176 20 57

Markus Nordh, Projektledare

Markus Nordh

Logistikkoordinator

markus.nordh@ppam.se

+46 (0)76 176 20 52

Installation

Markus Lindström

Markus Lindström

Installationsledare

markus.lindstrom@ppam.se

+46 (0)76-176 20 58

Fredrik Engstrans - Installationsledare - PPAM Solkraft

Fredrik Engstrand

Installationsledare

fredrik.engstrand@ppam.se

+46 (0)79-067 65 20

Tobias Jonander - Installationsledare - PPAM Solkraft

Tobias Jonander

Installationsledare / Montageledare

+46 (0)73-594 30 35

Elektriker

Joakim Adolfsson

Joakim Adolfsson

Elektriker

joakim.adolfsson@ppam.se

+46 (0)76-176 20 44

Justas Balauskis

Justas Bulauskis

Elektriker

justas.bulauskis@ppam.se

+46 (0)70-010 42 54

Ledningsgrupp

Installationschef Andreas Niaifar

Andreas Niaifar

Installationschef

andreas.niaifar@ppam.se

+46 (0)76-176 20 43

Carl Bäckström, Kvalitetschef

Carl Bäckström

Lager & logitistikchef

carl.backstrom@ppam.se

+46 (0)76 312 29 70

Ingrid Brännlund - Ansvarig Stora projekt - PPAM Solkraft

Ingrid Brännlund

Ansvarig Stora projekt

ingrid.brannlund@ppam.se

+46 (0)76 176 20 49

Muhammad Shazib

Projektchef / Inköpsansvarig

muhammad.shazib@ppam.se

+46 (0)76-176 20 51

Niklas Österberg, Marknadskommunikatör

Niklas Österberg

Marknadsansvarig

niklas.osterberg@ppam.se

+46 (0)76-176 20 54

Försäljningschef Per Hammarström

Per Hammarström

Försäljnings- & marknadschef

per.hammarstrom@ppam.se

+46 (0)70 870 08 18

Sarah Wallberg

Sarah Wallberg

Ekonomichef

sarah.wallberg@ppamsolkraft.se

013-39 20 40

Ledning

Andreas Molin

Andreas Molin

Grundare, Tecnicum

andreas.molin@ppam.se

+46 (0)76-176 20 40

Återförsäljare

Säljare solceller

Optima Resurs, Kolmården

Gunnar Sem

Teknisk Säljare

gunnar.sem@gmail.com

+46 (0)70-26 70 145