Kontakt 2018-11-28T09:52:51+00:00

Kontakt

Adress:

PPAM Solkraft
Ljung Tegelbruket 3
590 75 Ljungsbro

Tel: 013-39 20 40

E-post: info@ppam.se

Önskar du en offert på solceller?
Skicka in en förfrågan här

Behöver du hjälp med din befintliga anläggning?
Den enklaste vägen är att registrera ditt ärende online! Registrera här






Vi som jobbar på PPAM Solkraft

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Andreas Molin

CEO, CTO PPAM.se Sweden AB (International)
andreas.molin@ppam.se
+46 (0)76-176 20 40

Kollegorna säger: Elin är en driven och noggrann person med mycket intresse för miljön och hållbarhet!

Hund/Katt
Morgon/Kväll
Chips / Godis
Telefon / Mail

PPAM är för mig SANN HÅLLBARHET
Motto: Min familj, tillsammans kan vi bidra till Sann hållbarhet<3

Elin Molin

VD PPAM Solkraft AB (Norden)
Industridoktorand i samarbete med Högskolan Dalarna.
elin.molin@ppam.se
+46 (0)70-567 66 31

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Sarah Wallberg

Ekonomi
sarah.wallberg@ppam.se
+46 (0)76-176 20 41

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Jonna Lilja

Administration
jonna.lilja@ppam.se
+46 (0)70-454 42 52

Kollegorna säger: Micke är himla trevlig och omtänksam samt professionell mot kunderna!

Gillar att: Umgås med familjen både med barn och barnbarn. Gillar att köra motorcyklar på olika underlag. Gillar Musik och spelar bas. Älskar att resa speciellt till Grekland där jag besökt 21 öar. Stor supporter till mitt hockeylag Leksands IF.

Katt/Hund
Morgon/Kväll
Chips/Godis
Telefon/Mail

Mickes PPAM-Motto: Vårt bidrag till en mer hållbar värld

Mikael Forslund

Projektchef / Kvalitet & Miljöansvarig
mikael.forslund@ppam.se
+46 (0)70-454 42 50

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Muhammad Shazib

Projektchef / Inköpsansvarig
muhammad.shazib@ppam.se
+46 (0)76-176 20 51

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Hamid Reza Amjadi

Projektledare
hamid@ppam.se
+46 (0)76-176 20 57

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Johan Peura

Projektledare
johan.peura@ppam.se
+46 (0)76-176 20 43

Kollegorna säger: Amanda bidrar alltid med mycket energi och ett glatt humör. 

Hund/Katt
Morgon/Kväll
Chips / Godis
Telefon / Mail

Gillar att: Rida och tävla med mina hästar, jaga och vara med familjen och min hund!
PPAM ger mig möjligheten att utvecklas varje dag,  något som är otroligt viktigt för min motivation.

Amanda Nordström

Marknadsansvarig
amanda.nordstrom@ppam.se
+46 (0)70-010 42 55

Kollegorna säger: Mathias är en trygg och lugn person som inte oroar sig i onödan!

Hund/Katt
Morgon/Kväll
Chips / Godis
Telefon / Mail

Gillar att: Bjuda på mat jag lagat själv till vänner och familj!
PPAM är världens bästa solcellsleverantör!

Mathias Johansson

Key Account Manager
mathias.johansson@ppam.se
+46 (0)76-168 10 32

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Christian Olsson

Försäljningschef
christian.olsson@ppam.se
+46 (0)76-176 20 55

kontakta ppam solkraft

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Peter Hällöv

Teknisk säljare
peter.hallov@ppam.se
+46 (0)70 454 42 55

Kollegorna säger: Kew är en jordnära person som brinner för miljön, man blir alltid glad av positiva Kew!

Hund/Katt
Morgon/Kväll
Chips / Godis
Telefon / Mail

PPAM tar ansvar hela vägen!

Kew Nordqvist

Teknisk säljare
kew.nordqvist@ppam.se
+46 (0)76-176 20 54

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Miomir Orescanin

Teknisk säljare
miomir.orescanin@ppam.se
+46 (0)76 176 20 46

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Magd Alsaegh

Teknisk säljare
magd.alsaegh@ppam.se
+46 (0)70-454 42 51

Kollegorna säger: Jan är en energisk person med mycket roliga historier att berätta och mycket driv!

Gillar att: Träffa människor och lyssna till behov och intresset att skapa hållbarhet i familjen, föreningen eller i företaget. Gillar att vara ute i skog och natur samt är tenor och sjunger Gospel.

Hund/Katt
Morgon/Kväll
Chips / Godis
Telefon / Mail

PPAM för mig är roligaste jobbet där jag ser resultat med nyttan för alla.
Motto: Att göra och hålla det jag lovar till både kollegor, kunder och vänner.

Jan Karlsson

Teknisk säljare
jan.karlsson@ppam.se
+46 (0)76-176 20 49

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Göran Rådström

Teknisk säljare
goran.radstrom@ppam.se
+46 (0)70-454 42 54

Kollegorna säger: Oscar är en rolig person som alltid skojar med alla och sprider glädje på jobbet!
Gillar att: Spela fotboll och umgås med familj och vänner!

Hund/Katt
Morgon/Kväll
Chips / Godis
Telefon / Mail

PPAM är ett företag med otroligt mycket kunskap, jag lär mig nya saker varje dag!

Oscar Ajaxon

Teknisk säljare
oscar.ajaxon@ppam.se
+46 (0)76-176 20 52

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Johan Söderström

Teknisk säljare
johan.soderstrom@ppam.se
+46 (0)70-454  42 53

Kollegorna säger: Patrik är väldigt duktig på allt och har man en teknisk fråga så har han oftast alltid ett svar!

Hund/Katt
Morgon /Kväll
Chips / Godis
Telefon / Mail

PPAM Vi räddar världen från global uppvärmning. Vi är superhjältar!

Patrik Wiklund

Anbud- och ritningsspecialist
patrik.wiklund@ppam.se
+46 (0)76-176 20 45

Kollegorna säger: Oscar är en rolig person som alltid skojar med alla och sprider glädje på jobbet!
Gillar att: fixa saker och vara på äventyr. 

Hund/Katt    Iller
Morgon/Kväll
Chips / Godis
Telefon / Mail

PPAM är ett företag med framåtanda!

Motto: Håll min kaffe och kolla på de här!

Oskar Fjellström

Elektriker
oskar.fjellstrom@ppam.se
+46 (0)76-051 81 88

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Mariusz Dalewski

Elektriker
mariusz.dalewski@ppam.se
+46 (0)76-176 20 53

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Joakim Adolfsson

Elektriker
joakim.adolfsson@ppam.se
+46 (0)76-176 20 44

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Ozren Misija

Elektriker
ozren.misija@ppam.se
+46 (0)76-176 20 42

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Kenneth Alf

Elektriker/Lageransvarig
kenneth.alf@ppam.se
+46 (0)76-176 20 56

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Justas Bulauskis

Elektriker
justas.bulauskis@ppam.se
+46 (0)70-010 42 54

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Erik Persson

Arbetsledare
erik.persson@ppam.se
+46 (0)76-176 20 48

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Mindaugas Pranckaitis

Arbetsledare
mindaugas@ppam.se
+46 (0)76-176 20 50

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Lauris Politiers

Teamleadare
+46 (0)73-901 22 85

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Vygantas Virketis

Montör
+46 (0)72-301 69 86

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Jonas Abartis

Montör
+46 (0)73-050 98 32

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Raimonds Garkalns

Montör
+46 (0)76-108 24 01

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Remijius Jonusas

Montör
+46 (0)76-177 50 54

Gerardas Mazionis

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Gerardas Mazionis

Montör

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Gediminas Motuzis

Montör

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

Aurimas Venskus

Montör

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

PPAM underentreprenad

Tadas Norkus

Tadas@ppam.se

Montör

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

PPAM Underentreprenad

Audrius Abartis

Audrius@ppam.se

Montör

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

PPAM Underentreprenad

Mantas Šoparas

Mantas@ppam.se

Montör

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

PPAM Underentreprenad

Saulius Svelnys

Saulius@ppam.se

Montör

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

PPAM Underentreprenad

Andrius Taucius

Andrius@ppam.se

Montör

Du får möjligheten att lära känna personen mer inom snar framtid..

PPAM Underentreprenad

Iurii Bublikov

Iurii@ppam.se

Elektriker

Våra återförsäljare

Solkraftdirekt

Solkraftdirekt Vintrosa

Liviu Voinea

Teknisk Säljare
liviu@solkraftdirekt.se
+46 (0)76-196 35 28

Solkraftdirekt Vintrosa

Linn

+46(0)76-138 48 30
www.solkraftdirekt.se

Solkraftdirekt Vintrosa

Eva

eva@solkraftdirekt.se
+46(0)70-586 15 66
Solkraftdirekt.se

Solkraftdirekt Vintrosa

Johan Martinsson

Teknisk Säljare
johan@solkraftdirekt.se
+46 (0)76-000 06 62

Solensera

Solensera Stockholm

Linus Malmström

Teknisk Säljare
linus@solensera.se
+46 (0)76-007 97 12

Solensera Stockholm

Lucas McNabb

Teknisk Säljare
lucas@solensera.se
+46 (0)70-717 55 91

Mehdi Fander

Exclusive Agent for Middle East
mehdi.fander@ppam.se
+989128928903 | +46(0)736-73 30 30

Paneltaket Kungsbacka

Martin Johnsson

Teknisk Säljare
martin@paneltaket.se
+46 (0)70-555 20 98

Säljare solceller

Optima Resurs, Kolmården

Gunnar Sem

Teknisk Säljare
gunnar.sem@gmail.com
+46 (0)70-26 70 145

Solpaneler återförsäljare

Thomsell´s  Alingsås

Thore Holm

Teknisk Säljare
thore@ppam.se
+46 (0)72-556 52 02