Kontakt

Adress:

PPAM Solkraft
Ljung Tegelbruket 3
585 75 Ljungsbro

Tel: 013-39 20 40

E-post: info@ppam.se

Önskar du en offert på solceller?
Skicka in en förfrågan här

Support

Behöver du hjälp med din befintliga anläggning?
Registrera ditt supportärende här!

Vi som jobbar på PPAM Solkraft

Andreas Molin

Andreas Molin

Ägare, CEO, CTO
PPAM Solkraft AB
PPAM.se Sweden AB (International)
andreas.molin@ppam.se
+46 (0)76-176 20 40

Miomir Orescanin

Miomir Orescanin

Teknisk säljare
miomir.orescanin@ppam.se
+46 (0)76 176 20 46

Johan Söderström

Teknisk säljare
johan.soderstrom@ppam.se
+46 (0)70-454  42 53

Micaela Petersson, Teknisk säljare

Micaela Petersson

Teknisk säljare
Skåne  Småland  Halland
micaela.petersson@ppam.se
+46 (0)79 067 67 30

Peter Hällöv

Teknisk säljare
peter.hallov@ppam.se
+46 (0)70 454 42 55

Viktor Eriksson

Teknisk säljare
viktor.eriksson@ppam.se
+46 (0)76 176 20 49

Amanda Nordström

Teknisk säljare / Digital marknadsföring
amanda.nordstrom@ppam.se
+46 (0)70 777 76 61

Försäljningschef Per Hammarström

Per Hammarström

Försäljningschef
per.hammarstrom@ppam.se
+46 (0)70 870 08 18

Anders Ribbert

Anders Ribbert

Marknadschef
anders.ribbert@ppam.se
+46 (0)70-010 42 55

Sarah Wallberg

Sarah Wallberg

Ekonomichef
sarah.wallberg@ppamsolkraft.se
+46 (0)76-176 20 41

Jonna Lilja (föräldraledig)

Administration
jonna.lilja@ppam.se
+46 (0)70-454 42 52

Camilla Blomstrand

Ekonomiassistent
camilla.blomstrand@ppamsolkraft.se
+46 (0)72 144 58 98

Akvile Jonusiene

(föräldraledig)

Administration

akvile@ppam.se
+46 (0)70-454 42 54

Muhammad Shazib

Projektchef / Inköpsansvarig
muhammad.shazib@ppam.se
+46 (0)76-176 20 51

Andreas Niaifar

Projekt- och Supportkoordinator
Andreas.niaifar@ppam.se 

+46 (0)76-176 20 43

Oskar Fjellström

Elektriker
oskar.fjellstrom@ppam.se
+46 (0)76-051 81 88

Mariusz Dalewski

Mariusz Dalewski

Elektriker
mariusz.dalewski@ppam.se
+46 (0)76-176 20 53

Joakim Adolfsson

Joakim Adolfsson

Elektriker
joakim.adolfsson@ppam.se
+46 (0)76-176 20 44

Ozren Misija

Elektriker
ozren.misija@ppam.se
+46 (0)76-176 20 42

Kenneth Alf

Kenneth Alf

Fastighetstekniker
kenneth.alf@ppam.se
+46 (0)76-176 20 56

Håkan Johansson

Lageransvarig
hakke@ppam.se
+46 (0)79 067 65 20

Justas Balauskis

Justas Bulauskis

Elektriker
justas.bulauskis@ppam.se
+46 (0)70-010 42 54

Aurimas Venskus

Montör
+46 (0)76-176 20 58

Vygantas Virketis

Montör
+46 (0)72-301 69 86

Jonas Abartis

Montör
+46 (0)73-050 98 32

Gerardas Mazionis

Gerardas Mazionis

Montör
+46 (0)76-176 20 47

Audrius Abartis

Audrius Abartas

Montör
+46 (0)76-176 20 48

Donatas Butkus

Montör
+46 (0)70-454 42 51

Laimonas Gliozeris

Montör
+46 (0)76-108 24 01

Tobias Berlin

Montör
+46 (0)79-066 46 66

Rasmus Gustafsson

Montör

+46 (0)79-067 02 52

Solcellsmontör

Marcus Hultman

Montör

+46 (0)72-144 58 99

Lukas Petravicius

Montör
+46 (0)76-176 86 28

Erik Gyllander

Montör
+46 (0)76-176 20 50

Zilvinas Petravicius

Montör
+46 (0)76-176 20 45

Våra återförsäljare

Säljare solceller

Optima Resurs, Kolmården

Gunnar Sem

Teknisk Säljare
gunnar.sem@gmail.com
+46 (0)70-26 70 145