Kontakt

Vad kan vi hjälpa dig med?
Hitta den du vill komma i kontakt med på PPAM Solkraft. Vi hjälper dig med allt från offert till frågor efter installation.

Adress:
PPAM Solkraft
Ljung Tegelbruket 3
585 75 Ljungsbro

Växel:
Telefon: 013-39 20 40
Öppettider: 08.00-17.00

Installation: 09.00-11.00 & 13.00-15.00
Support: 09.00-11.00 & 13.00-15.00

E-post:
info@ppam.se

Önskar du en offert på solceller?
Skicka in en förfrågan här

Support

Behöver du hjälp med din befintliga anläggning?

Du kan antingen ringa vår support eller skicka in ditt ärende genom vårt formulär.

Telefon: 013-39 20 40
Öppettider: 09.00-11.00 & 13.00-15.00

Registrera ditt supportärende genom vårt formulär.

Vi som jobbar på PPAM Solkraft

Andreas Molin

Andreas Molin

Grundare, Tecnicum
PPAM Solkraft AB
PPAM.se Sweden AB
andreas.molin@ppam.se

+46 (0)76-176 20 40

Mathias Ericsson VD PPAM Solkraft AB

Mathias Ericsson

VD
PPAM Solkraft AB

mathias.ericsson@ppamsolkraft.se

+46 (0)73-353 88 92

Carl Bäckström Kvalitetschef

Carl Bäckström

Kvalitetschef

carl.backstrom@ppam.se

+46 (0)76 312 29 70

Försäljning

Försäljningschef Per Hammarström

Per Hammarström

Försäljningschef
per.hammarstrom@ppam.se

+46 (0)70 870 08 18

Miomir Orescanin

Miomir Orescanin

Teknisk säljare
miomir.orescanin@ppam.se

+46 (0)76 176 20 46

Johan Söderström

Johan Söderström

Teknisk säljare
johan.soderstrom@ppam.se

+46 (0)70-454 42 53

Micaela Petersson Teknisk säljare

Micaela Petersson

Teknisk säljare
Skåne Småland Halland
micaela.petersson@ppam.se

+46 (0)79 067 67 30

Peter Hällöv

Teknisk säljare
peter.hallov@ppam.se

+46 (0)70 454 42 55

Säljare Viktor Eriksson

Viktor Eriksson

Teknisk säljare
viktor.eriksson@ppam.se

+46 (0)76 176 20 49

Ervin Mehinovic Teknisk säljare

Ervin Mehinovic

Teknisk säljare
ervin.mehinovic@ppam.se

+46 (0)70-777 76 61

Johan Arwenhed teknisk säljare stora projekt

Johan Arwenhed

Teknisk säljare stora projekt
johan.arwenhed@ppam.se

+46 (0)70 570 99 56

Ekonomi & Administration

Jonna Lilja

HR-ansvarig
Föräldraledig

Camilla Blomstrand

Camilla Blomstrand

Ekonomiassistent
camilla.blomstrand@ppam.se

+46 (0)72 144 58 98

Malin Schwan Administration

Malin Schwan

Administration
malin.schwan@ppam.se

+46 (0)76-721 21 90

Emelie Axén Administration

Emelie Axén

Administration
emelie@ppam.se

+46 (0)70 454 42 54

Marknad

Anders Ribbert

Anders Ribbert

Marknadschef / Teknisk säljare
anders.ribbert@ppam.se

+46 (0)70-010 42 55

Niklas Österberg Marknadskommunikatör

Niklas Österberg

Marknadskommunikatör
niklas.osterberg@ppam.se

+46 (0)76-176 20 54

Projekt & Support

Muhammad Shazib

Projektchef / Inköpsansvarig

muhammad.shazib@ppam.se

+46 (0)76-176 20 51

Mats Ström

Projektansvarig stora industriella projekt
mats.strom@ppam.se

+46 (0)76-274 85 77

Installationschef Andreas Niaifar

Andreas Niaifar

Installationschef
andreas.niaifar@ppam.se

+46 (0)76-176 20 43

Hamid Reza Amjadi projektledare

Hamid Reza Amjadi

Projektingenjör
hamid@ppam.se

+46 (0)76-176 20 57

Ronja Veber Planeringsledare

Ronja Veber

Planeringsledare
ronja.veber@ppam.se

+46 (0)73-574 10 43

Markus Lindström

Markus Lindström

Installationsledare
markus.lindstrom@ppam.se

+46 (0)76-176 20 58

Rasmus Öhlin

Installationsledare
rasmus.ohlin@ppam.se

+46 (0)70-454 42 50

Frej Fogelström Projektingenjör

Frej Fogelström

Projekt- och Supportkoordinator
frej.fogelstrom@ppam.se

+46 (0)76-176 20 55

Mersad Hadzalic Support Innesälj

Mersad Hadzalic

Support / Innesälj
mersad.hadzalic@ppam.se

+4613-39 20 40

Elektriker

Oskar Fjellström

Elektriker
oskar.fjellstrom@ppam.se

+46 (0)76-051 81 88

Lager

Håkan Johansson

Håkan Johansson

Lagerchef
hakke@ppam.se

+46 (0)79 067 65 20

Kenneth Alf

Kenneth Alf

Fastighetstekniker
kenneth.alf@ppam.se

+46 (0)76-176 20 56

Återförsäljare

Säljare solceller

Optima Resurs, Kolmården

Gunnar Sem

Teknisk Säljare
gunnar.sem@gmail.com
+46 (0)70-26 70 145